• Film o Bohoch a ľuďoch

     • Vo štvrtok 29.marca 2012 navštívia naši deviataci a študenti druhého stupňa gymnázia filmové predstavenie O Bohoch a ľuďoch v Mestskom dome kultúry.

      Začiatok predstavenia je o 11.00 hod.

      Film je inšpirovaný skutočným príbehom komunity cisterciánskych mníchov v alžírskom mestečku Tibhirine, ktorí museli čeliť teroristickej hrozbe a v dramatickej situácii riešiť otázku, či zostať alebo odísť. O bohoch a ľuďoch prináša svedectvo o radikálnej oddanosti mníchov a sile posolstva pokoja a duchovného porozumenia, ktoré sa snažili šíriť medzi kresťanmi a moslimami. 

      O bohoch a ľuďoch získal Veľkú cenu poroty na festivale v Cannes 2010 (Grand Prix), cenu FIPRESCI na festivale v Palm Springs 2011 a mnoho ďalších ocenení a nominácií. Obrovský úspech zožal najmä v európskej kinodistribúcii - vo Francúzsku ho videlo viac ako 3 milióny ľudí. 
       

    • Nechať žiť je správna voľba
     • Nechať žiť je správna voľba

     • Deň počatého dieťaťa  je pravidelná celoslovenská kampaň mimovládnych organizácií združených vo Fóre života, ktorou chcú šíriť úctu ku každému počatému ešte nenarodenému dieťaťu.

      25. marca slávia sympatizanti Deň počatého dieťaťa a v období okolo tohto termínu sa uskutočňujú rôzne aktivity poukazujúce na potrebu chrániť ľudský život od počatia.
       
      Kampaň je možné podporiť nosením bielej stužky na odeve, najmä v týždni, v ktorom je 25. marec. Biela stužka je symbol rešpektovania práva na život od počatia. Kto nosí bielu stužku, vyjadruje sa za ochranu každého počatého dieťaťa!

      Internetová stránka 25. marec - Deň počatého dieťaťa je http://www.25marec.sk/.

     • Deň otvorených dverí

     • Pozývame všetkých žiakov, ktorí majú záujem študovať na našej škole na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ. Uskutoční sa v piatok  30.marca 2012  v budove gymnázia na Rodinnej oblasti. Program dňa bude kopírovať bežný piatok na našej škole a navyše sa dozviete aj niečo viac o nás.

      8.00 hod - sv.omša

      8.50 hod. - 14.00 hod. - prehliadka priestorov školy, rozhovory so žiakmi, riaditeľom školy, učiteľmi, návšteva odborných učební, účasť na vyučovaní.

      Pripomíname všetkým deviatakom, že majú šancu získať mini notebook alebo tablet. Tento ponúkame novým študentom štvorročného gymnázia, ktorí splnia Kritéria prijímacích skúšok pre školský rok 2012/2013 (4 ročné štúdium) a od 1.9.2012 začnú študovať na našom gymnáziu.

    • Knižnice pre všetkých
     • Knižnice pre všetkých

     • Posledný marcový týždeň 26 .3 -1. 4. 2012 je venovaný  „Týždňu slovenských knižníc“. Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pripravila pri tejto príležitosti pestrú paletu podujatí pre svojich čitateľov.

      V pondelok 26.3.2012 o 10,00 hod. otvoríme vo vranovskej knižnici Týždeň slovenských knižníc  a slávnostne zapíšeme  do knižnice prvákov zo ZŠ Juh, ZŠ Bernolákova a ZŠ Lúčna.  V utorok 27. 3. 2012 o 10,00 hod. slávnostne zapíšeme za čitateľov knižnice prvákov zo ZŠ Sídlisko II. a  Cirkevnej spojenej školy vo Vranove n.T.  

      Pre návštevníkov Hornozemplínskej knižnice  pripravujeme  tradičné knižničné aktivity  ako je  burza kníh, zápisné za 10  centov, odpustenie sankčných poplatkov a ďalšie príjemné prekvapenia.

      Utorkové dopoludnie 27.3.2012 o 9,00 hod. bude patriť seniorom a ich slávnostnému ukončeniu vzdelávacích počítačových stretnutí.

      V stredu 28. 3. 2012  o 15, 30 hod. pozývame na prezentáciu knihy reginálneho autora a pedagóga Jána Kopinu „Posunok s posmešníkmi“. Ján Kopina pracuje v oblasti štylistiky, morfológie a teórie vyučovania slovenského jazyka. Do odborných časopisov prispieva krátkymi umeleckými útvarmi (aforizmami) a literárno-jazykovými príspevkami. Profesor Kopina je jednou z nezabudnuteľných osobností miestneho gymnázia. V tomto roku sa dožíva okrúhleho životného jubilea a pri tejto príležitosti mu Hornozemplínska knižnica plánuje vydať personálnu bibliografiu. Aktuálna a veľmi intenzívna je aj jeho spolupráca s regionálnym vysielaním Slovenského rozhlasu. Doteraz vydal: Interferenčný vplyv nárečia na spisovný jazyk (1981)Slovo pedagóga - príspevok k vyučovaniu slovenského jazyka a literatúry (1995), Z každého rožku trošku (1998), "U Vranove bubnujú". Vranov môj, tvoj – náš (2005) Na potulkách za pamiatkami, udalosťami a osobnosťami našej histórie (2005), Posunok s posmešníkmi (2012).

      Po prezentácii knihy Jána Kopinu bude nasledovať šieste stretnutie Vranovčanov  k histórii vranovských ulíc s Mgr. Cyrilom Melničákom. Témou stretnutia bude pokračovanie ulice Na hrunku.

      Vo štvrtok 29. 3. 2012 o 10, 00 hod  sa stretnú  na besede s populárnym historikom, prozaikom, publicistom, autorom literatúry faktu a scenáristom Pavlom Dvořákom, študenti a učitelia. Popoludní o 16,00 hod.  bude beseda pre širokú vranovskú verejnosť.

      V piatok 30. 3. 2012 o 8,30 hod.  sa deti vranovských škôl  stretnú so spisovateľom Romanom Bratom a ilustrátorom Mirom Regitkom. V ten istý deň  - podvečer  o 17, 00 hod. pozývame  na besedu so vzácnymi tvorcami  kníh  deti a ich  rodičov, aby sme spoločne  vstúpili  do rozprávkovej (medzinárodnej) NOCI S ANDERSENOM.

     • Mail z ostrova Lesvos

     • Úúčastníci projektu Comenius nám včera sľúbili, že sa ozvú. Stalo sa tak a prinášame vám plné znenie mailu z ostrova Lesvos v Grécku :

      " Ahojte vsetci doma. Posielame kratky pozdrav z Grecka. Je nam dobre, aj ked vsetci sme sa skromne zhodli ze navstevu, ktoru sme priravili bola o niecom uplnom inom, ci uz ide o program alebo aj samotnu organizaciu. Chlapci su spokojni a to je zaklad. Pocasie je prijemne, okolo 22 stupnov. Vsetko fotime, len je problem fotky poslat vam, lebo mne z tabletu to nejde a Ewke na notebooku nejde chytit wi-fi. Hotel je velmi pekny s vyhladom na zaliv, strava tiez moze byt.
      Tesime sa domov, pozdravujeme vsetkym.
      S Panom Bohom
      Robo Majzlík, Ewa Grajcarová, Peter Pastir a Matúš Porvažnik."

    • Pozdrav z Grécka
     • Pozdrav z Grécka

     • Projekt Comenius pokračuje v ďalších aktivitách. Od nedele sú PaedDr.Róbert Majzlík, Mgr. Ewa Grajcarová a žiaci Peter Pastir a Matúš Porvažník na výmennom pobyte v Grécku na 4th Junior High School v Mytilene na ostove Lesvos.

      Od nášho tímu prišli dve sms správy, s ktorými sa chceme podeliť.

      Pondelok 19.3.2012

      "Pekný večer z Grécka, ostrov Lesvos. Práve sme sa ubytovali. Cesta bola v poriadku, len náročná. Ideme na obhliadku centra mesta a večeru. Robert Majzlík a spol."

      Streda 21.3.2012

      "Pochválený buď Ježiš Kristus. Pozdravujeme vás z Grécka. Sme na ceste do olivového múzea. Dúfajme, že sa nám večer podarí poslať správu a aj fotografie z nášho pobytu. Je tu nádherne. Comenius team."

      Myslíme na našich učiteľov aj žiakov a prajeme im veľa zážitkov a nových skúseností.

       

    • Deň katolíckych učiteľov
     • Deň katolíckych učiteľov

     • Deň katolíckych učtieľov každoročne slávime 7.apríla na počesť zakladateľa katolíckych škôl sv.Jána Krstiteľa de la Salle. V Košickej arcidiecéze sa slávnosť uskutoční v stredu 11.apríla 2012 o 9.30 hod. slávnostnou sv.omšou v seminárnom kostole sv.Antona Paduánskeho v Košiciach. 

      Súčasťou osláv bude aj morálne oceňovanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov zo škôl košickej arcidiecézy. Medzi ocenenými budú aj učitelia a nepedagógovia z našej školy, ktorí pôsobia v cirkevnom školstve už 20 rokov teda od vzniku CZŠ sv.Dominika Savia.

    • Deň učiteľov - prijatie u primátora
     • Deň učiteľov - prijatie u primátora

     • Primátor mesta Vranov nad Topľu Ing.Ján Ragan prijme v stredu  28.marca 2012 pri príležitosti sviatku Dňa učiteľov -  učiteľov z nášho mesta. Medzi ocenenými budú aj štyria učitelia našej školy.  Oslavy začínajú o 10.00 hod. v Mestskom dome kultúry vo Vranove nad Topľou.

     • Rada školy

     • Zasadnutie rady školy sa uskutoční v utorok 20.marca 2012 od 16.00 hod. v riaditeľni v budove na Rodinnej oblasti.

    • Deň otvorených dverí
     • Deň otvorených dverí

     • Pozývame všetkých žiakov, ktorí majú záujem študovať na našej škole na DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ. Uskutoční sa v piatok  30.marca 2012  v budove gymnázia na Rodinnej oblasti. Program dňa bude kopírovať bežný piatok na našej škole a navyše sa dozviete aj niečo viac o nás.

      8.00 hod - sv.omša

      8.50 hod. - 14.00 hod. - prehliadka priestorov školy, rozhovory so žiakmi, riaditeľom školy, učiteľmi, návšteva odborných učební, účasť na vyučovaní.

      Pripomíname všetkým deviatakom, že majú šancu získať mini notebook alebo tablet. Tento ponúkame novým študentom štvorročného gymnázia, ktorí splnia Kritéria prijímacích skúšok pre školský rok 2012/2013 (4 ročné štúdium) a od 1.9.2012 začnú študovať na našom gymnáziu.

     • Deviataci pozor!!!

     •          Chceme byť školou kvalitnou, chceme byť školou značkovou.  V rámci inovácie výučby ponúkame všetkým budúcim prvákom Cirkevného gymnázia sv.Františka z Assisi vo Vranove nad Topľou  mini notebook alebo tablet (podľa  výberu).

               Podmienky pridelenia mini notebooku alebo tabletu  a Kritériá prijímacích skúšok pre školský rok 2012/2013 – 4 ročné štúdium nájdete na www.gfavranov.edupage.sk.

               Viac informácii u riaditeľa školy na č.t. 4464281, 0904 509150 alebo mailom gfa1@post.sk.

     • Prosíme o 2%

     • Prosíme našich rodičov a sympatizantov o darovanie 2% zaplatenej dane. Tlačivá nájdete na našej stránke, alebo vám ich radi pošleme do vašej emailovej schránky.

      Údaje o prijímateľovi potrebné pre vyplnenie :

      Obchodné meno alebo názov : Rodičovské spoločenstvo pri Cirkevnej základnej škole sv.Dominika Savia Vranov nad Topľou

      Sídlo - obec, PSČ, ulica, číslo : Školská 650, 093 02 Vranov nad Topľou

      Právna forma : občianske združenie

      Identifiačné číslo prijímateľa (IČO/SID) : 37937120

      ĎAKUJEME v mene všetkých našich žiakov.

      Kontakt : czsvranov@gmail.com, 4464281, 0904 509150