• šk.r.2007/2008


        • školský rok 2007/2008 - šestnásty rok existencie základnej školy


          I.                   Základné údaje o škole :

           

          Počet kmeňových pedagogických zamestnancov spolu : 38

          z toho riaditeľ školy : 1           

          zástupca RŠ : 3

          vychovávatelia : 3

                                             asistent učiteľa: 2

                                             zástupca pre MŠ: 1

                                             učiteľ v MŠ: 3

          Počet  externých pedagogických zamestnancov : 0

          Výchovný poradca: 1

          Špeciálny pedagóg: 3

          Počet žiakov spolu : 451                               z toho rómskych : 106

          Počet žiakov I .stupňa : 204                            z toho rómskych : 63

          Počet žiakov II .stupňa : 247                           z toho rómskych : 43

          Počet žiakov v ŠKD : 75                                 z toho rómskych : 0

          Počet žiakov v DM : 0                         z toho rómskych : 0

          Počet žiakov stravujúcich sa v ŠJ : 182            z toho rómskych : 35   

          Počet žiakov v MŠ: 38                                 z toho žiaci v predškolskom veku: 5

           

          Počet nepedagogických zamestnancov spolu : 10   z toho ekonóm : 1

                    adm.prac. : 1     upratovačky : 5            školník : 2

                    Ved. ŠJ : 0        kuchárky : 0                 iné : 1 ( výdajňa stravy)

           

          II.                Celková vychovanosť žiakov

           


          1.      Dochádzka žiakov : údaje za celý školský rok

           

          Celkový počet vymeškaných hodín :    65 040                        z toho róm žiaci : 35 822

          Priemer na žiaka :  144,2                                                        priemer róm. ž. :     337,9

          Počet vymeškaných ospr. hodín :     51 702                            z toho róm. žiaci : 22 836

          Počet vymeškaných neospr. hodín : 13 338                             z toho róm. žiaci : 12 986

          Priemer neospr. hod. na žiaka :            29,5                            priemer na róm. ž. : 122,5

           

          1.      Stručná analýza stavu a úrovne náboženskej, estetickej, telesnej, zdravotnej a pracovnej výchovy :     

           

          a)      Uvedenie najvýraznejších výsledkov záujmových súťaží v škole, arcidiecéze, na Slovensku a meno pedagóga (príp. nepedag, zamestnanca), ktorý žiakov pripravoval, zovšeobecnenie najvážnejších problémov

           

          Náboženstvo :

          Biblická olympiáda – dekanátne - 5.miesto (Gajdošová, Dzurjaninová, Tomášová) – pripravovala Mgr. Tomášová

           

          Telesná výchova a šport :

          Okresné kolo:

          Atletika chlapci – 3. miesto – Husár – 60m

          Atletika dievčatá – 5. miesto - (družstvo: Hudáková, Konečná, Palková, Dudášová, Fedorková)

          Malý futbal MC Donald s CUP ( žiaci 1.-4. ročník ZŠ) – 3. miesto

          Okresné kolo v plávaní – 3. miesto - Fedor - prsia,  2.mieto -  Dudášová – kraul

          Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky – 4. miesto družstvo chlapcov

          Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky – jednotlivci – 2. miesto - Taščicová

          Okresné kolo vo vytrvalostnom behu žiakov ZŠ „Primátorská míľa 2007“ - 1.miesto

          (4. ročník chlapci), 1.miesto (9. ročník chlapci), 2. miesto (2.ročník dievčatá, 3.ročník chlapci,

           8. ročník dievčatá),  3. miesto ( 2. ročník chlapci, 3. ročník dievčatá, 4. ročník dievčatá)

          Žiakov do súťaží pripravovali: Mgr. Kentošová, Mgr. Ďuríková, Mgr. Ščerba,

          Mgr. Kušnírová .

          Obvodové kolo – Šachový turnaj ZŠ – 1. miesto – Klaciková, 2. miesto – Tomášová,  Zámborská – pripravoval Mgr. Chytra

           

           

          Zdravotná výchova:

          Okresné kolo súťaže Hliadka mladých zdravotníkov II. stupňa – 2. miesto - družstvo dievčat (Gajdošová, Michalenková, Poláková, Taščicová, Kotuľáková, Baranová) – pripravovala RNDr. Bradovková

           

           

          Estetická výchova:

          Okresné kolo Aranžovanie kvetín – 3.miesto -  Švárna  pripravovala RNDr. Bradovková

          Okresné kolo Hlinená krása očami detí – 1. miesto – Štefan – pripravovala Mgr. Kentošová

          Okresné kolo Maľovaná rozprávka – 2. miesto  - Demetrová – pripravoval Mgr. Bak

          Okresné kolo Slávici z lavice – 3. miesto – Poláková - pripravoval Mgr. Bak

          Krajské kolo Hviezdoslavov Kubín – 3. miesto - Demčáková – pripravovala Mgr. Kentošová

          Okresné kolo literárnej súťaže Rozprávka 2007 – hlavné ceny získali žiaci: Zajac, Klaciková. Kolektívnu cenu získali žiaci 5.a triedy. Pripravovali Mgr. Babjáková a PaedDr. Tirpáková.

           

          Žiaci II. stupňa sa úspešne zapojili aj do celoslovenských súťaží a projektov: Liečivé rastliny (umiestnenie medzi 300 najlepších – Gajdošová, Kolečavová, Kurišková, Gajdzik), MAKS (Trojnásobná hviezda matematického neba – Klaciková, Feník, Kurišková, Kasanická), YONG ENERGY (10. miesto – Kotuľák, Buchaľová, Fejková, Orendáčová, Kavčáková). Žiakov pripravovali: RNDr. Bradovková, Mgr. Chytra, Mgr. Majzlíková.

          Do predmetových olympiád sa zapájali žiaci 4.- 9.ročníka. V okresnom kole matematickej olympiády Z6 žiačky Klaciková, Kurišková obsadili 1.miesto (pripravoval Mgr. Chytra). V okresnom kole – Pytagoriáda P4 – 2. miesto získal Vida, 3. miesto získal Antolík (pripravovala Mgr. Kentošová), Pytagoriáda P6 – 1. miesto získala Klaciková (pripravoval Mgr. Chytra) a P7 – 5. miesto získal Kotuľák (pripravovala Ing. Mašlanková).