• Rok jedenásty až pätnásty

        • Po uspešných prvých 10 rokoch, následuje nová história...

           

          Rok jedenásty - šk.rok 2002/2003

           

          Základné údaje o škole :

           

          Počet kmeňových pedagogických zamestnancov spolu :   40

          z toho riaditeľ školy : 1 ,         

          zástupca RŠ : 3,

          zam. ŠKD : 4

          Počet  externých pedagogických zamestnancov : 2 ( náboženstvo)

          Počet žiakov spolu                            :      572                          

          Počet žiakov I.stupňa                          :      255                           

          Počet žiakov II.stupňa                         :      317                           

          Počet žiakov v ŠKD                            :       81                            

          Počet žiakov stravujúcich sa v ŠJ         :     140   

          Počet žiakov, ktorí ukončili 9.ročník :  47 (všetci boli úspešní)

          Počet tried :                             27                   

          Počet kmeňových učební :        27       

          Odborné učebne :                      8

          Počet tried, ktorých žiaci navštevujú odpoludňajšie vyučovanie : 0

          Priestory pre ŠKD – v špeciálnych priestoroch : 0

          -         kmeňových učebniach – 4

           

          Najvýznamnejšie umiestnenia v súťažiach

          Náboženstvo :

          Arcidiecézna súťaž Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane – pripravovala Mgr.Ždiľová

          -         žiaci našej školy sa umiestnili na popredných miestach

          Telesná výchova :

          Volejbal – dievčatá – okresné kolo – 3.miesto ( Mgr. E.Nadzam)

          Okresná súťaž v atletike – družstvo dievčat – 9.miesto (Mgr. V.Jedinák)

          Krajská súťaž v atletike – chlapci – jednotlivci – L.Husár (IX.A) – 3.miesto beh na 60 m, skok do diaľky – 5. miesto,  J.Počekajlo (IX.A) beh na 1500 m – 5.miesto (Mgr. V.Jedinák)

          Okresná súťaž v malom futbale – chlapci – 4.miesto (PaedDr. Petro)

          Arcidiecézna súťaž v stolnom tenise – chlapci –  4.miesto

          Arcidiecézna súťaž v stolnom tenise – dievčatá – 5.miesto

          Okresná súťaž – Slávik Slovenska – 3.miesto – žiak III.B – pripravoval Mgr.Šamo

          Fyzikálna olympiáda - okresné kolo – 8.roč – Fabiánová Andrea – VIII.A – 4.m (PaedDr.Hermanovský)

          Arcidiecézna olympiáda z náboženstva – Katarína Hrindová – VII.A – 7. m (Mgr.Ždiľová)

           

           

          Rok dvanásty - šk.rok 2003/2004

          Počet kmeňových pedagogických zamestnancov spolu     :     41

          z toho riaditeľ školy                             :      1    

          zástupca RŠ                                        :      3

          zam. ŠKD                                           :      4

           

          Počet žiakov spolu                            :           571                            

          Počet žiakov I.stupňa                          :           245                            

          Počet žiakov II.stupňa                         :           326                            

          Počet žiakov v ŠKD                                     105                            

          Počet žiakov stravujúcich sa v ŠJ         :          150     

          Počet žiakov, ktorí ukončili 9.ročník :   47 (všetci boli úspešní)

           

          Základné údaje :

          Počet tried :                             27                   

          Počet kmeňových učební :        27       

          Odborné učebne :                      8

          Priestory pre ŠKD – v špeciálnych priestoroch : 0

                                -         kmeňových učebniach – 4

          Počet telocviční – 1 - nevyhovujúca

          Chýbajúce priestory : telocvičňa, kabinety, školská knižnica, učiteľská knižnica, odborné učebne, kmeňové učebne pre budúci školský rok, archív, sklad náradia, dielne, školská jedáleň

           

          Najvýraznejšie úspechy v súťažiach a olympiádach

          Náboženstvo :

          Arcidiecézna súťaž Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane – pripravoval PaedDr.Ing.Orendáč

          -         V súťaži družstiev sa žiaci našej školy  umiestnili na 6. mieste

          -         v súťaži jednotlivcov žiačka A.Fabianová sa umiestnila na 6. mieste

          Arcidiecézna súťaž  Pápežské misijné diela – žiačka J.Jedináková obsadila 1.miesto a J.Konfederáková 3. miesto

          Biblická olympiáda – okresná súťaž – družstvo našej školy obsadilo 1.miesto

          Telesná výchova :

          Okresné preteky v plávaní – V.Roško – 1.miesto, M.Kentoš a A.Veliká – 1.miesto

          Okresné kolo atletickej súťaže – dievčatá 8. miesto,  chlapci - 9.miesto

          Okresná súťaž mladých zdravotníkov – družstvo dievčat 7.ročníka sa umiestnilo v prvej desiatke.

          Škola sa zapojila do projektu Rómske rozprávky v spolupráci s Hornozemplínskou knižnicou vo Vranove nad Topľou, kde žiaci dosiahli popredné miesta.

                      V škole prebehli prípravné kolá z matematickej , fyzikálnej a chemickej olympiády, ale okresné kolo sa neuskutočnilo.

           

           

          Rok trinásty - šk.rok 2004/2005

          Počet kmeňových pedagogických zamestnancov spolu :   46

          z toho riaditeľ školy     : 1      

          zástupca RŠ                : 3

          zam. ŠKD                   : 4

           

          Počet žiakov spolu                            :           546                            

          Počet žiakov I.stupňa                          :           225                            

          Počet žiakov II.stupňa                         :           321                            

          Počet žiakov v ŠKD                            :           88                              

          Počet žiakov stravujúcich sa v ŠJ         :           205     

          Počet žiakov, ktorí ukončili 9.ročník :   45 (všetci boli úspešní)

          Škola je personálne 100% kvalifikovane obsadená

           

          Základné údaje :

           

          Počet tried :                             27                   

          Počet kmeňových učební :        27       

          Odborné učebne :                      7

          Počet tried, ktorých žiaci navštevujú odpoludňajšie vyučovanie : 0

          Priestory pre ŠKD – v špeciálnych priestoroch : 0

                                -         kmeňových učebniach – 4

          Počet telocviční – 1 - nevyhovujúca

          Chýbajúce priestory : telocvičňa, kabinety, školská knižnica, učiteľská knižnica, odborné učebne, kmeňové učebne pre budúci školský rok, archív, sklad náradia, dielne, školská jedáleň

           

          Najvýraznejšie výsledky v súťažiach a olympiádach :

           

          Náboženstvo :

          Arcidiecézna súťaž Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane

          - pripravoval PaedDr. Ing.Orendáč

                -   v súťaži družstiev sa žiaci našej školy  umiestnili na 6. mieste

          Biblická olympiáda – regionálne kolo -  4.miesto – pripravovala s.Vieroslava

          Spomienka na Sv.otca Jána Pavla II – zapojilo sa 15 žiakov školy, jeden žiak postúpil do 2.kola, ktoré bolo v Bratislave – pripravoval PaedDr.Ing.Orendáč a s.Vieroslava

          Telesná výchova :

          Do športových súťaží sa zapájali najmä žiaci z vyšších ročníkov. Školu reprezentovali dôstojne.

          Do predmetových olympiád sa zapájali žiaci 7.-9.ročníka. V okresnom kole fyzikálnej olympiády žiak Vargovič obsadil 3.miesto ( pripravovala PaedDr.Petrová). V okresnom kole chemickej olympiády žiak Fejko sa umiestnil na 6.mieste ( pripravovala Mgr.Balážová). Družstvo Hliadka mladých zdravotníkov II.stupňa SČK zložené zo žiačok 7. a 8.ročníka na krajskom kole obsadilo 2.miesto ( pripravovala RNDr.Bradovková).

           

          Rok štrnásty - šk.rok 2005/2006

           

          I.                   Základné údaje o škole :

          Počet kmeňových pedagogických zamestnancov spolu :   32

           

          z toho riaditeľ školy     :           1         

          zástupca RŠ                :           3

          vychovávateľky           :           3

          asistent učiteľa             :           2

           

           

          Počet žiakov spolu                            :                       520                           

          Počet žiakov I.stupňa                          :                       210                           

          Počet žiakov II.stupňa                         :                       310                           

          Počet žiakov v ŠKD                            :                          90                           

          Počet žiakov stravujúcich sa v ŠJ         :                       212     

           

          Počet nepedagogických zamestnancov spolu         :           9

          z toho ekonóm                        :           1

                     adm.prac.                                :           1         

          upratovačky                            :           5

          školník                                    :           1

                            iné ( výdajňa stravy)               :           1

           

          Najvýraznejšie výsledky v súťažiach a olympiádach :

           

          Náboženstvo :

          Arcidiecézna súťaž Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane – pripravoval PaedDr.Ing.Orendáč

          -         V súťaži družstiev sa žiaci našej školy  umiestnili na 8. mieste

          Biblická olympiáda – regionálne kolo -  5.miesto – pripravoval Mgr. Haňov

          Žiaci sa zapojili do súťaže Biblia očami detí a mládeže

           

          Telesná výchova :

          Okresné kolo v plávaní – Vladimír Roško VIII.A a Danka Palková- VII.A – 2. miesto, Michaela Konečná VII.A – 3. miesto. Pripravoval : Mgr.Jedinák

          Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky – 3.miesto družstvo dievčat, 5. miesto družstvo chlapcov. Pripravoval : Mgr.Jedinák

           

          Zdravotná výchova :

          Okresné kolo súťaže – Hliadka mladých zdravotníkov II.stupňa – 2. miesto družstvo dievčat – pripravovala RNDr.Bradovková

           

          Estetická výchova

          Okresné kolo Slávik Slovenska – Dominika Miklošová III.B – 3.miesto – pripravovala Mgr. Šándorová

          Arcidiecézna súťaž Naj chlapec, naj dievča – Diana Širotníková III.A - 2. miesto – pripravovala Mgr.Babjáková

           

           

          Matematika

          Okresné kolo matematickej olympiády Z 7 – Lukáš Marcinčin VII.B – 3.miesto – pripravovala RNDr.Cenknerová

          Pytagoriáda P 7 – Lukáš Marcinčin  VII.B  - 1. miesto – pripravovala RNDr.Cenknerová

           

          Anglický jazyk

          Okresné kolo Olympiády z AJ -  Lukáš Marcinčin VII.B -  5.miesto a Juraj Tomáš IX.A – 6.miesto

           

          Stav rozmiestnenia  žiakov ZŠ :

           

          Počet žiakov, ktorí ukončili 9.ročník :   73 (všetci boli úspešní)

          z toho neprijatých na SŠ :           0

           

          Základné údaje o triedach :

           

          Počet tried :     24              Počet kmeňových učební :        24        Odborné učebne :        6

          Počet tried, ktorých žiaci navštevujú odpoludňajšie vyučovanie : 0

          Priestory pre ŠKD – v špeciálnych priestoroch : 0

          -         kmeňových učebniach – 3

          Počet telocviční – 1 - nevyhovujúca

           

          Rok pätnásty - šk.rok 2006/2007

           

           

          I.                   Základné údaje o škole :

           

          Počet kmeňových pedagogických zamestnancov spolu : 31

          z toho riaditeľ školy : 1           

          zástupca RŠ : 3

          zam. ŠKD : 2

                                             asistent učiteľa: 2

                                             zástupca pre MŠ: 1

                                             učiteľ v MŠ: 1

          Počet  externých pedagogických zamestnancov : 0

          Výchovný poradca: 1

          Špeciálny pedagóg: 1

          Počet žiakov spolu : 477                               z toho rómskych : 99

          Počet žiakov I .stupňa : 201                            z toho rómskych : 54

          Počet žiakov II .stupňa : 276                           z toho rómskych : 45

          Počet žiakov v ŠKD : 72                                 z toho rómskych : 0

          Počet žiakov v DM : 0                         z toho rómskych : 0

          Počet žiakov stravujúcich sa v ŠJ : 166            z toho rómskych : 32   

          Počet žiakov v MŠ: 25                                 z toho žiaci v predškolskom veku: 5

           

          Počet správnych zamestnancov spolu : 11   z toho ekonóm : 1

                    adm.prac. : 1     upratovačky : 5            školník : 2

                    Ved. ŠJ : 0        kuchárky : 0                 iné : 2( výdajňa stravy)

          Náboženstvo :

          Biblická olympiáda – dekanátne - 3.miesto( Gajdošová, Dzurjaninová, Tomášová, Barna) – pripravoval Mgr. Haňov

          Žiaci Štefan Ocilka, Lýdia Kušnírová, Viktor Bujko sa zapojili do súťaže Pieseň pre Svätého Otca – pripravovala Mgr.Vargová

           

          Telesná výchova :

          Okresné kolo:

          Atletika chlapci ( družstvo- Vodila, Migaľ, Gaži, Fišman, Roško, Haňov, Husár ) – 3. miesto a 1. miesto – Fišman – 300m

          Atletika dievčatá – 3. miesto Palková Skok do diaľky

          Okresné kolo v plávaní – 1, miesto Roško, - kraul, 3. Fišman – kraul, 1. miesto Fišman- znak, 3.mieto Dudášová – kraul a znak

          Okresné kolo v streľbe zo vzduchovky – 3. miesto družstvo dievčat, 1. miesto družstvo chlapcov

          Okresné kolo vo vytrvalostnom behu žiakov ZŠ „Vranovský mládežnícky maratónik“ 1.miesto Drábová, 3.miesto Tongel, Zmudová

          Žiakov do súťaží pripravoval Mgr. Jedinák V., Mgr. Kušnírová Z.

           

          Zdravotná výchova:

          Okresné kolo súťaže – Hliadka mladých zdravotníkov II. stupňa – 2. miesto- družstvo dievčat (Gajdošová, Bradovková J., Bradovková E., Michalenková, Poláková, Taščicová) – pripravovala RNDr. Bradovková

           

          Estetická výchova:

          Okresné kolo Aranžovanie kvetín – 1.miesto( Koritková ), 4.miesto ( Švárna ) – pripravovala RNDr. Bradovková

          Okresné kolo Slávik Slovenska – zúčastnila sa Dominika Miklošová  - pripravovala

          Mgr. Šándorová

          Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín – 3. miesto ( Šandorová ) – pripravola Mgr. Medveďová

          Do predmetových olympiád sa zapájali žiaci 5.-9.ročníka. V okresnom kole matematickej olympiády Z5 žiačka Klaciková obsadila 2.miesto ( pripravoval Mgr. Bak). V okresnom kole – Pytagoriáda P5 - 2. miesto získala Klaciková ( pripravoval Mgr. Bak ) a P8 – 5. miesto získal Marcinčin ( pripravovala RNDr. Cenknerová ). Krajského kola súťaže Bosáková desaťdolárovka sa zúčastnil žiak Vaľuš ( pripravovala Mgr. Balážová ).

           

          I.                   Stav rozmiestnenia  žiakov ZŠ :

           

          Počet žiakov, ktorí ukončili 9.ročník :   58 (všetci boli úspešní)

          z toho neprijatých na SŠ :           0

           

          Základné údaje :

          Počet tried :     21                    Počet kmeňových učební :        21        Odborné učebne : 5    

          Počet tried, ktorých žiaci navštevujú odpoludňajšie vyučovanie : 0

          Priestory pre ŠKD – v špeciálnych priestoroch : 0

          -         kmeňových učebniach – 3

          Počet telocviční –  Hencovce – 0,    Bernolákova – 0,       Lúčna - 0

           

          Chýbajúce priestory : telocvičňa, kabinety, školská knižnica, učiteľská knižnica, odborné učebne, archív, sklad náradia, školské dielne, školská jedáleň, ihrisko, odborná jazyková učebňa, počítačová učebňa pre 1. stupeň.

           

          V priebehu školského roka  mohli žiaci v časti Lúčna využívať na hodinách telesnej výchovy

          (2-krát do týždňa ) telocvičňu patriacu ZŠ Lúčna.